שמאי רכוש, שמאות רכוש, שמאי
נזקי מים ורטיבות  |  תיעוד נזקי רכוש  |  שומת אופנועים  |  פרופיל שמאי רכוש  |  ייצוג חיצוני בבית המשפט לתביעות קטנות  |  ירידת ערך רכב  |  אלבום תמונות  |  אחריות לסלון / רכוש  |  מאמר נזקי פריצה  |  שאל שאלתך ?  |  

  לפרטים וייעוץ מקצועי :  
     
 
 
 
  תפריט ניווט:  
  הצטרפו לניוזלטר שלנו :  
     
   
 
 
 
  שפות האתר - Translation:
 
 
 
     
  הלך האוטו אין לך ביטוח
Back
דף הבית >> מאמרים >> הלך האוטו אין לך ביטוח
 
 
שמאי רכוש - הלך האוטו אין לך ביטוח. 
 
לפני כחודש זומנתי לבדוק רכב לאחר תאונה, לאחר בדיקה ראשונית כ שמאי רכב ורכוש נוכחתי לראות כי הרכב יצא מכלל שימוש, שכן לא הייתה לי ברירה אלא להשבית את הרכב תוך דיווח למשרד התחבורה כי הרכב הוכרז על ידי כטוטל-לוס.
רגע לפני הורדת הרכב מהכביש הצהיר בעל הרכב כי יש לו ביטוח מקיף, וכאן הבנתי כי מאחר ויש כיסוי ביטוחי לא תהיה שום בעיה...
נחזור כשנה טרם קרות מקרה תאונה ונעלה בכתב את השתלשלות רכישת פוליסת ביטוח הביטוח, זאת וכאשר לאחר קרות מקרה תאונה סיפר לנו בעל הרכב על ראשית ההתקשרות עם חברת הביטוח להלן:
הקדמה:  כשאנו מעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח רכב, רכוש, בית ו/או כל ביטוח אחר, חובה עלינו לדווח את כל הפרטים מהותיים המיוחסים לנהג ו/או לרכב שאותו אנו מעוניינים לעשות לו ביטוח. – הסוד הוא שכל השיחות של אותו אדם עם הנציג של חברת ביטוח "מוקלטות" ונשמרות בתיק הפוליסה.
מכאן, על המבוטח חלה חובת גילוי כל הפרטים לחברת הביטוח או לסוכן ביטוח, אל תהיו תמימים כי אתם לא היחידים שרוכשים פוליסת ביטוח וכי אותה חברת ביטוח מכירה את כל "הפטנטים" והתשובות החלקיות שמסרתם, לאור הסיבה כי שכחתם ו/או לא הבנתם את השאלה.. כאשר בסופו של יום אותו נציג מדלג לצורת התשלום, כאשר חברת הביטוח שומרת לעצמה את הזכות להתגונן באמצעות השמאי הרכב מטעמה לדרישת פיצוי של המבוטח מחברת הביטוח עקב תאונה ו/או כל מקרה ביטוח.
 
כפי שציינו בבוא היום לאחר חלוף שנים בין מועד רכישת הפוליסה ועד יום מקרה ביטוח, אנו בטח חושבים ומצפים לקבל מה "שמאי רכוש" פיצוי מלא עבור הנזק שנגרם בשל העובדה כי ביידנו פוליסת ביטוח מקיף.
בדרך כלל חברות הביטוח משוכללות ויודעות את כל הטריקים של לקוחותיהם, ואם למסלק התביעות קיים חשש קטן - התביעה נדחת בטענות שונות ומגוונות לרבות העובדה כי בעת רכישת הפוליסה אותו מבוטח העלים מידע ו/או שיקר לנציגי המכירות של חברת הביטוח תוך העלמת פרטים מהותיים שעליהם נשאל בעת רכישת הפוליסה.
עכשיו נחזור למקרה שלנו : בעת רכישת פוליסת ביטוח נרשם בפירוש כי המורשים לנהוג ברכב הינם בעל הרכב, בן או בת זוגו בלבד, שכן מי שנהג ברכב הוא חברו הטוב של בעל הרכב.
כ "שמאי" לאחר עריכת חוות דעת לרכב ששוויו כ 100,000 ₪ הרכב הועבר למגרש של חברת הביטוח לצורך פירוק, ובמקביל פנה המבוטח לחברת ביטוח לקבל פיצוי.
שלילי חזק טענו נציגי חברת הביטוח – פוליסת הביטוח מכסה רק את בעל הרכב או בת זוגתו ו/או בן זוגו טענו – אין לך כיסוי ביטוחי שכן יש לנו גם הקלטות לפני רכישת הפוליסה בהם הבהרנו מי האנשים שמורשים לנהוג ברכב.
אבל אני בן זוגו של בעל הרכב (כאילו הומו) אני תמיד נוהג ברכב משום שבעל הרכב אינו מסוגל לנהוג מסיבות אישיות, אין בעיה טענו נציגי חברת הביטוח.. תציג בפנינו חשבון בנק משותף ואנחנו נאמין לך שאתה בן זוגו של בעל הרכב.
 
איזה חשבון משותף ואיזה נעלים... חשב לעצמו, והתיק הועבר לערכאות משפטיות אשר יכריעו בשאלת כיסוי הביטוחי.
 
האם בכל מקרה שבו מתברר כי הפרטים שמסרנו חסרים או אינם נכונים יישללו מאתנו תגמולי הביטוח ? הבא נראה מה קבע בית המשפט בעניין דומה.
מדובר ברכב אשר בוטח בפוליסת ביטוח מקיף שבה יכול לנהוג ברכב כל נהג מגיל 24 ומעלה. - בערב אחד, נהג בנה של רותי (שם בדוי) ברכב. הרכב הסתחרר בכביש והתנגש בתמרור. לאחר בדיקת שמאי הרכב, הרכב הוכרז טוטל לוס וחברת הביטוח דחתה את הפיצוי שמגיע לרותי כביכול עבור הרכב שהלך לעולמו.  -  מדוע שאלה רותי, למה לא משלמים לי, את תגמולי ביטוח, ומייד נציגי חברת הביטוח ענו כי לא שוכנעה בזהותו של הנהג אשר גרם לתאונה.
 
בדיון בבית משפט השלום נקבע מפורשות כי רותי, בעלה והבן מסרו מידע לא מדוייק לחברת הביטוח לרבות העובדה כי רק ביום הדיווח לחברת הביטוח הצהירה גב' רותי לראשונה כי לא היא זו שנהגה ברכב אלא הבן.
לטענת הבן, באותה רגע הוא פחד נורא שהמשטרה תתערב בחקירה ורישיונו ישלל, בשל עובדה ומחשבה זו הודיע לחברת הביטוח כי אימו נהגה בעת קרות מקרה תאונה.
בהמשך הדיון בבית המשפט סבר השופט כי מסירת מידע שאינו נכון לחברת הביטוח כלל לא הייתה משפיעה על פיצוי דמי הפוליבה שכן חבות חברת הביטוח מותנת על פי הערכתו של  "שמאי רכוש".
מכאן ציין השופט כי אין קשר בין מסירת מידע שאינו נכון לבין הפיצוי שמגיע לבעלי הפוליסה בגין הרכב שהוכרז כאובדן כללי, על כן השופט חייב את חברת הביטוח לשלם את תגמולי הביטוח בצירוף רבית והצמדה לרבות הוצאות בית המשפט.
 
לסיכום, המציאות שטופחת על פניו של האזרח הקטן לפעמים כואבת מדי בכדי לשכוח. כאזרח תמים ששם מבטחו ואמונו על ה "שמאי" מטעם חברת הביטוח, שאכן אלו יעמדו לימינו בשעות הקשות, ולצערי אתם מתבדים תוך קבלת סטירת לחי מצלצלת. זהו מחיר ההתעמרות של תאגיד חברות הביטוח, זה לא סכום שיגרום למנהלים הבכירים בחברות הביטוח להורות לעובדיו להפסיק לטרטר את המבוטחים ההיפך אותו מנכ"ל חברת הביטוח סומך על קשיי היום יום של מבוטחיו, הגזרות הכלכליות. ובעוד מספר ימים מילים שנרשמו מעלה ישכחו.

משרדנו רשום במאגר בתי המשפט השלום והמחוזי כשמאי מומחה ברכב ורכוש.
 
     
     
 
 

         
       
  חיים שריקי - שמאים לרכוש, מומחים ומקצועים עם למעלה מ 42 שנות מוניטין - 054-6800905  
   
   
     
  נסיעה טובה ובטוחה,
חברה שומרת שבת
היכנסו לאתרי הבית שלנו בכתובת  
 http://www.car-10.co.il    או  http://www.car-10.com
כל האמור באתר זה אינו בא כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, האתר\המשרד אינו אחראי כלל לכל תוצאה או פעולה עקב שימוש במידע המופיע באתר חיים שריקי שמאות רכב ורכוש..
 
 
    כל הזכויות שמורות 2003 © חיים שריקי שמאי רכוש    
חיים שריקי שמאי רכב שמאי רכוש מקצועי 054-6800905

לייבסיטי - בניית אתרים