מדינה על האש - המלצות לנפגעים

ההתפשטות המהירה של האש האכזרית ברחבי הארץ לפני מס' שנים הזכירה לנו את הגיהינום חלילה.. מי חשב על הרעיון שכל רכושנו ירד לטמיון.
מאות לוחמי אש, ניידות כיבוי, מטוסים אשר הוזעקו מאירופה, רוסיה וארה"ב אשר נרתמו לעזור תוך ניסיונות נואשים להשתלט על האש האכזרית אשר נגרמה במזיד ע"י השונאים והאויבים המתועבים.
שכן אני קורה לזה "אינתיפאדת האש" אשר הם אלו שרוצים להבעיר את כל מדינת ישראל.

בעיון באתרי האינטרנט ורשתות התקשורת עולה כי בפרסום טוקבקים, ישנה הסתה מכוונת תוך איחולים רבים שירד גשם של בנזין על מדינת ישראל.
עצוב מאוד לקרוא דברים כאלו, אך בסופו של יום יש לנו עסק עם אנשים לא שפויים שרוצים להשמיד את מדינת ישראל. ובכל פעם יש להם שיטה אחרת.
שכן נכון לכתיבת שורות הללו, אני יודע כשמאי בעל וותק רב בתחום כי נעצרו מספר רב של פלסטינאים אשר נתפסו ברכבם עם לוחיות רישוי מזויפות, לרבות נוכחות של בקבוקי תבעירה וסמרטוטים עם דלק ברכבם. מיותר לציין את עוצמת הנזקים שנגרמו לרכוש, לדירות, בתים פרטיים ובניינים שלמים אשר ניזוקו, ולמסכנים האלו נדגיש כי לא נותר להם כלום מלבד הלבוש על גופם.


באשר לתחשיב הנזקים.. כנראה שאף אחד מאתנו לא מבין את עוצמת הנזק שנגרם לרכוש הפרטי של אותם אזרחים תמימים..


מה עוד בואו ותעשו תחשיב של הוצאות עקיפות, למשל עלויות של לוחמי האש, משטרת ישראל, הצבא, ארגונים שונים ומגוונים אשר ארחו את אותם אזרחים שאיבדו את בתיהם, שלא נדבר על הכלכלה והלינה של אותם 50,000 תושבים בחיפה לפחות.

שלא נדבר על אלפי אזרחים נוספים ברחבי הארץ לרבות אלו שאיבדו את יקיריהם בשריפה הגדולה.
מכאן אני מתכבד לנדב לכם מיידעים כללים לשם מימוש זכויותיכם לפיצוי הנזקים שנגרמו לרכושכם היקר מכל.

א. ראשית אני תקווה שמדינת ישראל תכריז על האירוע שמעשה איבה, כך שהמדינה תישא בפיצוי כספי ושיקום הנזקים ע"י השמאים של מס רכוש.

ב. השמאים של מס רכוש לא תמיד אומדים נכון את הנזק, וזכותכם הבלעדית למנות שמאים אובייקטיבים אשר יאמדו את הנזקים האמתיים שנגרמו לרכושכם.

ג. נמליץ כי על בעלי הדירות והרכוש להציג בפני השמאים כמה שיותר תמונות אשר ניתן להשיג במאגרי המחשב, לרבות הגיבויים במידה ובעה"ש בוצעו לשם המחשת רכושכם, וכל אירוע שחוויתם בביתכם אשר יתעד את הרקעים בתמונות וניזוק בשריפה.

ד. מכל מקום, במידה והרכבים שלכם ניזוקו, לדעתי לא אמורה להיות כל בעיה שכן אני ממליץ כי יש לתקן את הנזקים ברכב רק במוסכי היבואן בלבד.

ה. פירוט הרכוש – במקרים רבים יש למרבים האזרחים פוליסות ביטוח לדירה, שכן לדעתי הגיע שמאי מטעם חברת הביטוח בזמנו אשר בדק את רכושכם ורשם מפורשות בחוות דעתו את פרטי הרכוש, לרבות דברי ערך – במקרה זה יש לפנות לסוכנות הביטוח לשם קבלת חוות דעתו של השמאי שאותה תציגו בפני אותו שמאי אשר מעריך ו/או יעריך את הנזקים שנגרמו לרכושכם.

ו. מכל מקום, אם רכשתם ריהוט, ביגוד ו/או רכוש כל שהוא – תנסו להגיע למוכר, יבואן שיפיק עבורכם העתק חשבונית נאמן למקור אותה תוכלו להציגה בפני השמאי,


לפרטים וייעוץ בחינם -ניתן להתקשר לחיים שריקי שמאי רכוש.

נזקים נוספים בטיפול משרדנו - נזקי שריפה
בברכה,
חיים שריקי - שמאי רכב ורכוש
עד מומחה בכיר לבית המשפט
054-6800905