קשר השתיקה של חברות הביטוח

תסלחו לי, אבל אף אחד וגם לא הטייקונים בעלי המניות של חברות הביטוח לא ייקחו ממני את זכות יסוד הבסיסית לגלות ולהאיר את תשומת ליבכם למה שקורה בחדרי חדרים של חברות הביטוח.

למה בכלל התחלתי עם המשפטים שנכתבו מעלה ? 

כן בגלל שלאחרונה קיבלתי מסרים רבים "להירגע" ולשתוק... זה מאוד קומם אותי, כשמאי רכוש מדוע בעצם לשתוק..

מדוע לתת לאותם טייקונים להכפיל את עושרם ? 

האם לא מספיק מה שקרה עד היום?

בזמן כתיבת מאמר זה נזכרתי כי בשיחה עם מנהל בכיר בחברת ביטוח שאמר: הבורות והזיכרון הקצר הם אלו מקורות הרווח העיקריים שלנו. ככל שהציבור יודע פחות על זכויותיו נרוויח יותר, כך פועלים כל חברות הביטוח, כאשר בסופו של יום רווחי חברות הביטוח גדלים מאוד. כנראה שהמידע הזה לא מספיק, ואני יזכיר לכם עוד משהו חשוב, לפני מספר חודשים פרסמתי מאמר בנושא שכר המנהלים הבכירים של חברות הביטוח.. זוכרים ?

ומי שלא זוכר ו/או קרא נזכיר כי שכרם של מנכ"לים בחברות ביטוח נע בין 9 מיליון שקלים ל 14 מיליון שקלים בשנה. שכר שנתי, אני מדגיש !! וזה לא כולל משכורות 13-14 ובונוסים מהכנסותיה של חברת הביטוח. ואיפה הפינוקים, המזכירות, רכב שרד, נסיעות לחו"ל, ארוחות, ביגוד, כיבוד וכיוצ"ב ?

זה לא כולל את השכר. מדובר כאן בהרבה מאוד כסף שנגבה מאתנו, ומהאזרחים הקטנים שעובדים בעמל רב בשביל להתקיים, וזה המנכ"ל, יושב לו בכיסאו בסבבה, כאשר מסביבו מתרוצצות להם המזכירות, יועצים וסגנים ואוכלי חינם.

מכאן אני מתכבד לעצור את כתיבת המאמר ולציין כי לפני מספר חודשים כשכתבתי מאמר על תעלולי חברות הביטוח כבר אז קיבלתי איתותים.. ניסו להשתיק אותי במסרים שונים, ואני בשלי המשכתי לכתוב ולידע אתכם במאמרים נוספים כאילו שוב דבר לא קרה.מדוע ?

משום שאני מוצא לי את החובה לעזור לאותו אזרח קטן ומסכן שעמל בזיעת אפו בכדי להתפרנס, אסף שקל ועוד שקל בכדי לרכוש פוליסת ביטוח לרכושו, ואלו חברות הביטוח נוהגים בתעלוליהם להתעשר על גבם של אחרים תוך השם דגש ויישום האותיות הקטנות תוך המצאת תירוצים כדוגמת "רשלנות תורמת" בכדי למזער את הפיצוי המגיע.במידה ותעיינו בפוליסת ביטוח רגילה, תבינו היטב כי אותה חברת ביטוח מגינה על עצמה באמצעות שורות קטנות אשר מבטלות סעיפים מהותיים בפוליסת הביטוח, שלא נדבר על השתתפות עצמית שאנו חייבים לשלם בכל מקרה של הפעלת הפוליסה.

דוגמא ראשונה לחיסכון בעלויות או דחיית תביעה על ידי חברת ביטוח היא בעת קרות מקרה ביטוח באמצעות חוקרי ביטוח אשר שכרם מותנה בהצלחות בלבד, איך זה קורה.. אותו חוקר ביטוח מגיע אליכם הביתה או לכל מקום שתקבעו ומשוחח עמכם בנעימות תוך שהוא מקליט את השיחה, במהלך ההתקשרות אותו חוקר משחק אותה תמים במטרה להכשיל אתכם ולשמוע את הדברים שהוא רוצה לשמוע. הדבר השני, במידה ונגרמה חלילה תאונה, חברת הביטוח ושליחיה עושים ככל שביכולתם למזער את הנזקים. איך הם נוהגים לעשות ? ציטוט נציג שירות של חברת הביטוח: "אין לך מה לדאוג, הבא את רכבך למוסך ההסדר של חברת הביטוח, אנחנו נטפל נשלח שמאי רכב שיאמוד את הנזק, תקבל רכב חליפי והמוסך יתקשר אליך בתום התיקון..מסר מאוד מפתה !! 

חישבו.. האם יש מתנות חינם? 

כאן טמון העוקץ, אותו שמאי רכב שנשלח ע"י חברת הביטוח הינו שליח השומר בקפידה על האינטרס הכלכלי של חברת הביטוח, ולכן שמאי נזקים של חברת הביטוח ינסה למזער את הנזקים שנגרמו לרכב, תוך הנחייתו למוסך ההסדר לפעול בהתאם. כמו כן מוסך הסדר אשר גם פועל בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח, ברוב המקרים החלפים מסופקים על ידי חברות הביטוח או לחילופין נרכשים חלפים חליפיים ברמה נחותה על ידי מוסך ההסדר על פי הנחיותיה של חברת הביטוח. מפחדים? חד משמעית!! 

אין כל פחד, ע"פ חוק חברת הביטוח מחויבת להכיר בכל הנזקים שנגרמו, לרבות החזרת שכרו של שמאי פרטי שלכם בהצגת חשבונית מס, חברות הביטוח מחויבות לפצות אתכם בירידת ערך'' מסחרית שנגרמה לרכושכם בשל אירוע נשוא תביעה.לסיכום, 

המציאות שטופחת על פניו של האזרח הקטן לפעמים כואבת מדי בכדי לשכוח. כאזרח תמים ששם מבטחו ואמונו על חברת הביטוח, שאכן אלו יעמדו לימינו בשעות הקשות, ולצערי אתם מתבדים תוך קבלת סטירת לחי מצלצלת. זה מחיר ההתעמרות של תאגיד ביטוח, זה לא סכום שיגרום למנהלים הבכירים בחברות הביטוח להורות לעובדיו להפסיק לטרטר את המבוטחים ההיפך אותו מנכ"ל חברת הביטוח סומך על קשיי היום יום של מבוטחיו, הגזרות הכלכליות. ובעוד מספר ימים מילים שנרשמו מעלה ישכחו.

בברכה,
חיים שריקי - שמאי רכב ורכוש
עד מומחה בכיר לבית המשפט
054-6800905

להלן אתרי אינטרנט של חברת אומדן שמאים..
https://www.car-10.com     / https://www.car-10.co.il     https://www.haim-shamai.co.il / http://www.irgun-shamahim.org.il   /   http://www.michlala.co.il   /    http://www.ad-m.co.il /