שמאי רכוש, שמאות רכוש, שמאי
נזקי מים ורטיבות  |  תיעוד נזקי רכוש  |  שומת אופנועים  |  פרופיל שמאי רכוש  |  ייצוג חיצוני בבית המשפט לתביעות קטנות  |  ירידת ערך רכב  |  אלבום תמונות  |  אחריות לסלון / רכוש  |  מאמר נזקי פריצה  |  שאל שאלתך ?  |  

  לפרטים וייעוץ מקצועי :  
     
 
 
 
  תפריט ניווט:  
  הצטרפו לניוזלטר שלנו :  
     
   
 
 
 
  שפות האתר - Translation:
 
 
 
     
  מאמרים 3
Back
דף הבית >> מאמרים 3

שמאי רכב - ביטוח לרכב על ידי מתווך
 
לאחר 30 שנות עבודה קשים במיוחדוכאשר הגיע לגיל פרישה יצא מר יוסף (שם בדוי) לפנסיה, קיבל פיצויים עזר לילדיו, ובכספים שנותרו החליט מר יוסף לקנות רכב חדש. לאחר רכישת הרכב הפנה אלמוג בנו של יוסף לסוכן ביטוח שלו בכדי לעשות ביטוח מקיף לרכב. - כל החיים עבדתי קשה טען יוסף לאחר מספר שנים ללא רכב, אני חייב לבטח את הרכב ואת עצמי והגיע במהרה לסוכן הביטוח.

בשמחה ענה סוכן הביטוח, וצירף את יוסף למועדון חברים בשם נטלי בע"מ (שם בדוי), מדובר במועדון חברים רחב המספק לחבריו הנחות ושירותי גרירה ובהם ביטוח רכב מקיף.
אבל התנאי לרכישת פוליסת ביטוח טען הסוכן הוא שלושה דברים; הראשון הוא חוות דעת שמאי רכוש המהווה עלות שווי של הרכב כיום, התקנת מיגונים, וכרטיס אשראי.

אין בעיה השיב מר יוסף,  אני במקרה מכיר שמאי מקצוען ואובייקטיבי ופנה לחיים שריקי שמאי רכב ורכוש  לבדיקת הרכב בפועל והכנת אומדן שווי ערך רכב.
לאחר הפקת חוות דעתו של השמאי, התקין ברכבו מר יוסף מערכת מידור שנדרשה בפוליסת הביטוח ואישור מיגון חתום כדין כבקשת חברת הביטוח, וזה האחרון וידה שכרטיס האשראי בכיסו ומיהר להגיע לסוכן הביטוח האדיב.  -  שמח ומאושר יצא ממשרדו המפואר של סוכן הביטוח אשר כיבד אותו באישור וכרטיס המהווה הצטרפות למועדון נטלי בע"מ, פוליסת ביטוח, נרתיק למסמכים ורישיונות ויומן שנתי.


כעבור חודש ימים נגנב הרכב החדש של יוסף, וזה בעל הרכב חשב לעצמו – כמה טוב שיש ביטוח.. לאחר שהתייצב בתחנת משטרה והגיש תלונה הגיע מר יוסף לסוכן הביטוח מצויד עם אישור משטרה ורישיון רכב. גנבו לי את הרכב, הינה אישור משטרה, אלא מה שכאן נכונה ליוסף הפתעה גמורה, חברת נטלי בע"מ נקלעה לקשיים כספיים.

פוליסת הביטוח שערכה עבורך בחברת נטלי בע"מ נרכשה בחברת ביטוח זרה היושבת ברומניה באמצעות חברת ברוקרים שמקום מושבם בהונגריה.
ברקע קיימת גם חברת ביטוח רומנית ועוד שלל חברות ישראליות. לפי עדותו של מנהל בכיר בחברת נטלי בע"מ במשפט נטען כי מסיבה שאינה ברורה חל משבר עם חברת הביטוח הזרה שהפסיקה להעביר כספים לישראל.
לחברת נטלי עצמה אזל הכסף ומתנהלות בוררויות בין החברות השונות. עד ליישוב ההדורים בין החברות השונות התבקש מר יוסף להמתין בסבלנות..

אבל יוסף התקשה להבין  כיצד נקלע למשבר ולסבך המחלוקות שבין החברות השונות מישראל  ומחו"ל, ופנה  בתביעה בבית המשפט נגד סוכן הביטוח.
רימו אותי טען  יוסף בפני השופט, סוכן הביטוח הבטיח לי ביטוח בחברת ביטוח אך בפועל ביטח אותי במועדון חברים נטלי הפועל עם חברת ביטוח זרה.
לא מכרתי פוליסת ביטוח התגונן הסוכן, אלא רק חברות במועדון רכב. אומנם נכון אני סוכן ביטוח עשרות שנים, אבל בתקופה הרלוונטית הייתי מושעה מכמה חברות ביטוח, אך בכל הקשור מועדון נטלי בע"מ פעלתי כמפיץ בלבד ולא כסוכן ביטוח.

האומנם, הקשה השופט מבית משפט השלום, מי שעוסק במכירה של מוצר הכולל רכיב ביטוחי, מבהיר השופט, בין אם טפל ובין אם עיקרי, בין באמצעות מועדון ובין באמצעות חברה, בין בעצמו ובין בעזרת אחרים, עוסק בתיווך בביטוח.

סוכן הביטוח הציג מסמכים שונים בהם צויין שמו כמפיץ בלבד ולא כסוכן ביטוח. השופט לא התרשם וקבע כי לא השם שהעוסק בוחר לכנות את עצמו הוא הקובע אלא המהות, הסביר השופט לסוכן.
השופט הפנה את סוכן הביטוח להוראות חוק הפיקוח האוסר על תיווך בישראל עם מבטח זר או סוכן ביטוח זר שלא קיבלו רישיון לפי חוק. התיווך בביטוח בו עסק סוכן הביטוח הינו אפוא בניגוד לחוק הפיקוח.

מן הראוי, מוסיף השופט, להטיל על סוכן הביטוח שבחר להתעלם באופן בוטה מהוראות החוק ולתווך בביטוח עם מבטח זר, את הנטל להוכיח שהמבוטח הבין כי הוא מתקשר עם מבטח זר.

סוכן הביטוח, קובע השופט, לא רק שלא עמד בנטל אלא שמן הראיות שהוגשו עולה כי הוצג ליוסף מצג מטעה אודות זהות המבטח והתאמת הפוליסה לדרישות הדין כמו גם לכך שבבוא יום פקודה יהיה לתובע בעל דברים ישראלי והוא לא ייוותר מול שוקת שבורה ויופנה לחברות זרות שונות.

על כן קובע השופט, על סוכן הביטוח לפצות את מר יוסף בגין שווי הרכב המלא ועל פי הערכתו של ה שמאי רכוש מר חיים שריקי סך של כ- 185,500 ₪ ובשכר טרחת עורך דין סך 19.480 ₪ , וכן בהוצאות המשפט.

משרדנו רשום במאגר בתי המשפט השלום והמחוזי כשמאי מומחה ברכב ורכוש.


נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת,


חיים שריקי שמאי נזקי רכוש

 


                              הצטרפו אלינו בפייסבוק    פייסבוק      גוגל +

                 נסיעה טובה ובטוחה,

חיים שריקי שמאי רכב, שמאי רכוש - שמאים מומחים ומקצועים עם למעלה מ 41 שנות ניסיון - 054-6800905
                                                                                     שמאי נזקים - שמאי רכוש - שמאי רכב
 

כל האמור באתר זה אינו בא כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, האתר\המשרד אינו אחראי כלל לכל תוצאה או פעולה עקב שימוש במידע המופיע באתר חיים שריקי שמאות רכב ורכוש..

כל הזכויות שמורות 2003 © חיים שריקי שמאי נזקי רכוש

 

 

         
       
  חיים שריקי - שמאים לרכוש, מומחים ומקצועים עם למעלה מ 42 שנות מוניטין - 054-6800905  
   
   
     
  נסיעה טובה ובטוחה,
חברה שומרת שבת
היכנסו לאתרי הבית שלנו בכתובת  
 http://www.car-10.co.il    או  http://www.car-10.com
כל האמור באתר זה אינו בא כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, האתר\המשרד אינו אחראי כלל לכל תוצאה או פעולה עקב שימוש במידע המופיע באתר חיים שריקי שמאות רכב ורכוש..
 
 
    כל הזכויות שמורות 2003 © חיים שריקי שמאי רכוש    
חיים שריקי שמאי רכב שמאי רכוש מקצועי 054-6800905

לייבסיטי - בניית אתרים