גניבת משאית והתנערות חברת הביטוח רכב

כנופיית בני דודים בגניבת משאית והתנערות חברת הביטוח הרכב.

מעשה שהתרחש בדרום הארץ, מדובר בחברה פרטית העוסקת בהובלת מוצרי בנייה, ברזל, וחומרי עזר לתעשייה.
לימים החברה (שמה שמור במערכת) פרסמה מודעת דרושים בעיתונים המובילים בא דרוש נהג ומפעיל מנוף עם ניסיון, לצורך הפעלת משאית ומנוף חדשים מאחת עשרות משאיות בחברה.
לאחר פרסום מודעת דרושים הגיעו לראיון מספר נהגים אשר השתחררו מצה"ל, ו/או נהגים אחרים אשר לא עמדו בתנאי הקבלה והחברה הפיצה שמועה נוספת בא דרוש בדחיפות נהג מפעיל.
מיד לאחר הפצת השמועה הגיע אחד מבני הדודים שלנו המתגורר במזרח ירושלים ונושא תעודת זהות ישראלית בשם מחמוד אבו יוסף (שם בדוי), אשר הצטייד בתעודות הסמכה ישראליות להפעלת מנוף, רישיון נהיגה ישראלי והמלצות אשר העידו על נאמנותו ומקצועיותו בתחום.
בעלי החברה שמחו וחשבו לליבם, זכינו – עכשיו אחרי שהשקענו מאות אלפי שקלים ברכישת משאית עם עגלה נגררת (פול טריילר) ומנוף כבד, נוכל סוף סוף להניב פירות והכנסה מהפעלתה המיידית של המשאית.
אותם בעלים התנהגו במשנה זהירות, התקינו מערכת מיגון ואיתור כנהוג במשאיות וציוד כבד, ושלחו את מחמוד לראיון אצל קצין הרכב, ומשם לקצין הבטיחות אשר בחן את מחמוד בקפידה רבה תוך בחינת נהיגתו של מחמוד והפעלת המנוף.
משכך, ואלו האחרונים היו מרוצים מאוד מכישרונותיו של הבחור החדש מחמוד, המליצו בחום להנהלת החברה לקבלתו לעבודה.
לאחר שמחמוד חתם על טפסים מתאימים כמקובל בחברה תוך מסירת צילומי התעודות שברשותו לרבות תעודת זהות, רישיון נהיגה וכו', היה דרוש אישורו הסופי של מנהל כוח אדם אשר זה האחרון אישר את עבודתו בחברה באופן מיידי.
למחרת היום הצטרף מר מחמוד לנהג וותיק בחברה ושניהם ביצעו נסיעה ארוכה עם המשאית תוך שהוא מחמוד מחליף אותו בנהיגה ומפעיל את המנוף במקצועיות רבה.
במהלך היום, התקשרו מס' מנהלים בחברה לנהג הוותיק ושאלו לדעתו, בתשובה ענה הנהג הוותיק כי הנהג החדש מחמוד מקצועי מאוד, וניתן לסמוך עליו במאת האחוזים.
עם חזרתם של הנהגים למפעל, הוזמן מחמוד לסידור עבודה אצל קצין הרכב בחברה אשר הודיע לו כי ע"פ המלצות כל המנהלים, הוחלט למסור אליו את מפתחות המשאית החדשה תוך הנחיות להעמסת מוצרי בניין במשאית, ובעגלה להעמיס מוצרי ברזל ודלתות משוריינות, כאשר הסידור היה כי אחרי העמסת המשאית התבקש מחמוד להשאיר את המשאית במתחם המפעל עד לשעות הבוקר המוקדמות.
למחרת היום בשעה 05:30 הגיע מחמוד לשערי המפעל ולתדהמתו נפגש עם קצין הרכב אשר הגיע קודם לכן, לאחר תדרוך קצר של קצין הרכב את מחמוד, נמסרו למחמוד מפתחות המשאית וזה האחרון איחל למחמוד נסיעה טובה ובטוחה.
היעד לפריקת המשאית היה מהדרום למרכז, מחמוד התחיל לנסוע, ובאחד הכבישים החליט לשנות כיוון כאשר היעד הסופי הוא השטחים מעבר לקו הירוק.
טרם נסיעתו ובשלב מוקדם יותר הצטייד מחמוד בתעודת משלוח מזויפת ובכל תעודות המעבר הנדרשות בכדי לעבור את המחסומים, ואכן בתוך מספר שעות המשאית הגיעה לתחום המוגדר שטחים שאינו בשליטתנו.
השעה הייתה 10:20, קצין הרכב ניסה להתקשר למחמוד בכדי לדעת אם הגיע ליעדו למפעל במרכז, אך משלא נענה מספר פעמים, החליט להתקשר למוקד האיתור ע"מ לראות היכן המשאית, להפתעתם גילו כי בפעם האחרונה התקבל איתות מהמשאית במסלול שונה בתחום הקו הירוק, קו הטלפון של מחמוד נותק וכל החיפושים אחריו העלו חרס.
מיד דווח לבעלי החברה, אשר מיהרו להגיע לתחנת משטרה עם צילומי תעודות זהות, רישיון נהיגה, לאחר בדיקה במסוף משטרתי עלה כי כל התעודות מזויפות וגנובות ואלו היו בכלל שייכות לישראלי שנפטר מזה מספר שנים.
אותה משאית הייתה מבוטחת בחברת ביטוח מסוימת, ואז חשבו לעצמם בעלי המפעל כי אין מה לדאוג, חברת הביטוח תפצה אותנו בגין הגניבה.
לאחר קבלת אישור גניבה מהמשטרה, מיהרו להגיש תביעה לחברת הביטוח לפיצוי בגין המשאית ובגין הסחורה – סך התביעה עמד ע"ס 1,850,000 ₪.
אולם חברת הביטוח לא עמדה מאחוריה. נהפוך הוא חברת הביטוח פתחה במלחמת חורמה נגדה בניסיון להראות כי המבוטחת ביימה את הגניבה.
בימים הללו, מתנהל משפט בין חברת הביטוח לבעלי החברה מתוך אמונה יוקדת באשמתם של כל המנהלים בחברה.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת,

חיים שריקי שמאי נזקי רכוש