שמאי רכוש, שמאות רכוש, שמאי
נזקי מים ורטיבות  |  תיעוד נזקי רכוש  |  שומת אופנועים  |  פרופיל שמאי רכוש  |  ייצוג חיצוני בבית המשפט לתביעות קטנות  |  ירידת ערך רכב  |  אלבום תמונות  |  אחריות לסלון / רכוש  |  מאמר נזקי פריצה  |  שאל שאלתך ?  |  

  לפרטים וייעוץ מקצועי :  
     
 
 
 
  תפריט ניווט:  
  הצטרפו לניוזלטר שלנו :  
     
   
 
 
 
  שפות האתר - Translation:
 
 
 
     
  ביטוח יש מקום לשינוי
Back
דף הבית >> מאמרים >> ביטוח יש מקום לשינוי
 
 
פוליסת ביטוח רכב – יש מקום לשינוי.

שולחן השמאי
 
מנסיוני כשמאי רכוש ורכב נבהיר כי החידוש האוטומטי של ביטוח הרכב,שמאי רכוש וציוד מתבצע על ידי כמעט כל אחר מאיתנו ללא כל בדיקה מעמיקה או אפילו שטחית, במיוחד כאשר מדובר בחידוש הפוליסות אצל אותה החברה.
אחרי הכל,מי מבקש שישלחו לו את הפוליסה לבדיקה ומי באמת יושב וקורא את כל הסעיפים והשורות הקטנות? אולי אילו היינו יודעים ומודעים כמה כסף אפשר לחסוך בירידה לפרטים היינו טורחים להשקיע מעט זמן ולעבור על הסעיפים וקריאת השורות הקטנות.
לוותר על מה שפחות רלוונטי לסוג הרכב ולנהגים הקבועים ולהתמקח על שיפור התנאים והורדת המחיר  לא רק שהדבר אפשרי אלא הוא אפילו מומלץ.
כעיקרון, כל חברות הביטוח עובדות לפי אותה שיטה – מחיר פוליסת ביטוח רכב נקבע על פי רמת הסיכון הטמונה ברכב ובנהגים.
כלומר ככל שהסיכון גבוה יותר לגניבה, לתאונה ו/או  לחבלה המחיר גבוה יותר. כל זה תלוי בקריטריונים של הרכב – דגם, שנת ייצור, מצב, אביזרים נלווים חלקים מקוריים וכן הלאה ובקריטריונים של הנהגים.
אבל ישנם נתונים של הרכב המעידים גם על הנהג, לפחות מבחינת חברת הביטוח, כמו צבע הרכב... למשל, צבע אדום מעיד על נהגים זהירים פחות ולכן בעלי סיכון גבוה יותר.
ישנם גם נתונים של הנהגים שאינם ניתנים לשינוי, כמו גיל, וותק נהיגה ואפילו מין הנהגים. החישוב הוא פשוט ..צעיר, רווק, נהג חדש וגבר, בסיכון גבוה יותר. מבוגרים, בעלי משפחה, נהגים וותיקים ונשים, בסיכון נמוך יותר.

על ביטוח החובה אי אפשר לוותר, אבל אפשר להתמקח מעט, או לפחות לוודא שנלקחים בחשבון כל הנתונים המעודכנים של הנהגים הקבועים. ביטוח מקיף + צד ג' אינו חובה וכל בעל רכב מחליט אם הוא מעוניין לרכוש אותם. מצד אחד, הם יקרים יותר. מצד שני, הם מבטיחים כיסוי מירבי של נזקים שנגרמים לרכב עצמו, חילוץ וגרירה, רכב חלופי ועוד.
עם זאת, בבדיקת הפוליסה ולפני רכישתה חשוב לוודא הימצאותם של סעיפים חיוניים וניתן להסיר סעיפים חיוניים פחות ולהוזיל בכך את העלות. אפשר גם להעלות את סכום ההשתתפות העצמית ולהוזיל עוד את מחיר הפוליסה. 
 
     
     
 
 

         
       
  חיים שריקי - שמאים לרכוש, מומחים ומקצועים עם למעלה מ 42 שנות מוניטין - 054-6800905  
   
   
     
  נסיעה טובה ובטוחה,
חברה שומרת שבת
היכנסו לאתרי הבית שלנו בכתובת  
 http://www.car-10.co.il    או  http://www.car-10.com
כל האמור באתר זה אינו בא כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, האתר\המשרד אינו אחראי כלל לכל תוצאה או פעולה עקב שימוש במידע המופיע באתר חיים שריקי שמאות רכב ורכוש..
 
 
    כל הזכויות שמורות 2003 © חיים שריקי שמאי רכוש    
חיים שריקי שמאי רכב שמאי רכוש מקצועי 054-6800905

לייבסיטי - בניית אתרים