שמאי רכוש, שמאות רכוש, שמאי
נזקי מים ורטיבות  |  תיעוד נזקי רכוש  |  שומת אופנועים  |  פרופיל שמאי רכוש  |  ייצוג חיצוני בבית המשפט לתביעות קטנות  |  ירידת ערך רכב  |  אלבום תמונות  |  אחריות לסלון / רכוש  |  מאמר נזקי פריצה  |  שאל שאלתך ?  |  

  לפרטים וייעוץ מקצועי :  
     
 
 
 
  תפריט ניווט:  
  הצטרפו לניוזלטר שלנו :  
     
   
 
 
 
  שפות האתר - Translation:
 
 
 
     
  מאמרים 2
Back
דף הבית >> מאמרים 2

שמאות  רכוש - ביטוח רכב - גזילת כספים מאזרח על ידי חברת הביטוח

התחרות בין חברות הביטוח הביאו את גב' אורנה (שם בדוי) לבדוק את סוכן הביטוח שלה, בתום שנת הביטוח הראשונה המבוטחת אורנה סירבה להצעת מחיר שקיבלה מסוכן הביטוח שלה בכדי לחדש את הפוליסה לרכבה.
הסירוב לא מנע מחברת הביטוח לחדש את הפוליסה באמצעות מספר כרטיס האשראי שמסרה אורנה בשנת הביטוח הקודמת. - לאחר חודש ימים הופתעה אורנה לגלות כי חברת הביטוח חייבה את כרטיס האשראי שלה ומייד פנתה לחברת האשראי וביטלה את הכרטיס. מנגד, חברת הביטוח לא הרפתה וניסתה לגבות את פרמיית הביטוח באמצעות בית המשפט.

אין בעיה חשבה לעצמה אורנה והגישה כתב תביעה בה דרשה את כספה בחזרה מסוכן הביטוח וחברת הביטוח. השופט מבית משפט השלום דן בטענות הצדדים.

המבוטחת טענה בשיחה הראשונה עם סוכן הביטוח שלכם כי אינה מעוניינת לחדש את פוליסת ביטוח פנה השופט אל סוכן הביטוח ונציג חברת הביטוח – היא סירבה לחדש את הביטוח אצלכם. אם המבוטחת לא רוצה את הביטוח, למה שלא תעזבו אותה במנוחה.

המבוטחת משקרת, השיב נציג חברת הביטוח, הסוכן יעלה על דוכן העדים וישכנע אותך שהמבוטחת הפצירה בו לחדש את הביטוח אצלנו. גב' אורנה התעקשה, אני לא רוצה להיות מבוטחת בחברת הביטוח שלכם ורתכה מזעם, אפילו לא יום אחד. תחזירו לי את כל הכסף שגביתם ממני.

את דורשת את הבלתי אפשרי, מחה סוכן הביטוח, איני יכול להחזיר לך את כל הכסף. אי אפשר לבטל את הפוליסה מתחילתה. תשלמי עבור תקופת הביטוח שחלפה עד היום ותקבלי זיכוי מהיום ואילך.

השופט שמע את עדותו של סוכן הביטוח והגיע למסקנה הפוכה וקבע כי יש לי ספק רב במהימנות עדותו של סוכן הביטוח, השופט התרשם כי הסוכן הביטוח יודע היטב היכן מרוחה החמאה. כידוע, מסביר השופט, סוכן הביטוח הוא צד מעוניין בתוצאות המשפט ואינו עד אובייקטיבי. הרי שכרו נגזר מכמות הפוליסות שהוא מפיק בשנה. ככזה יש לבחון את עדותו בספקנות. מעדות הסוכן , מוסיף השופט עולה כי בשיחה הראשונה, לא התקיים בינו לבין המבטחת יותר מאשר משא ומתן. הוא הציע למבוטחת פוליסת ביטוח גבוהה יותר מהצעות מחיר שמוצגות בפניי ולמרות ההנחה שקיבלה המבוטחת עדיין אני רואה פערים משמעותיים בהצעות מחיר, אין ללמוד משיחה זו הסכמה מפורשת של המבוטח לחידוש הפוליסה.

בהמשך, הסוכן אף אישר כי פרטי כרטיס האשראי של המבוטחת נלקחו ממאגר במשרדו, זאת וכאשר בשנה קודמת הייתה מבוטחת אצלו. עובדה זו תומכת אף היא בגרסת המבוטחת כי היא לא נתנה הסכמה סופית לביטוח.

מעבר לכך מוסיף השופט, עדות הסוכן אינה עולה בקנה אחד עם עדות נציג חברת הביטוח. זו העידה כי הסוכן ביקש לבטל את הפוליסה רטרואקטיבית. לו סברה באמת ובתמים, כי החידוש נעשה לפי בקשת המבוטחת, מדוע זה ביקש לבטלה רטרואקטיבית? גם החיוב הכפול מתיישב יותר עם גרסת המבוטחת, כי חברת הביטוח חייבה את התובעת אורנה ללא הסכמתה על חידוש הפוליסה. נוכח כל אלה, קובע השופט כי גרסת המבוטחת מסתברת יותר מגרסת חברת הביטוח.

אולם השופט לא מסתפק בכך ומעיין בפסיקה והנחיות של המפקח על הביטוח ומגיע למסקנה כי חברת הביטוח  עברה על איסור מוחלט לחדש ביטוח ללא קבלת הסכמת המבוטח בכתב. ללא הסכמה בכתב לחידוש, המבוטח/ת אינו חייב לשלם את פרמיות הביטוח.

השופט פוסק כי גברת אורנה פטורה מכל תשלום הן משום שהוא מאמין לה כי לא הסכימה לחידוש, והן משום שחברת הביטוח נהגה בניגוד לחוק לפסיקה ולהנחיות המפקח על הביטוח. עוד הוסיף השופט גם אילו ביקשה גב' אורנה לחדש את הפוליסה, הייתה חברת הביטוח חייבת להחתים אותה על בקשה בכתב לחידוש הפוליסה – ללא הסכמה כזו, היא לא חייבת בתשלום פרמיות כלשהן.

לסיכום קבע השופט המכובד כי על חברת הביטוח להחזיר לאורנה את כספה במלואו בצירוף ריבית והצמדה והוצאות משפט.

עד כאן פסק דינו של השופט, פסק דין נכון ויסודי. אין טענות. אלא שכאן עולה כמובן הרהור, איך זה יתכן שחברות ביטוח גובים מאיתנו בכל שנה מאות מיליוני שקלים עבור פוליסות ביטוח שונות ומשונות , כאשר בסופו של יום מחציפים פנים ומנסים בכל תביעה לשקר ולהתיש את המבוטחים לאור העובדה כי אותו אזרח קטן מפחד מבית המשפט כאילו אוטוטו דנים אותו למאסר עולם.

מכאן נבהיר לכל הקוראים הנכבדים שורות הללו, כי אין מה לפחד מבית המשפט והאמת תמיד יוצאת לאור, הרי אנו יודעים כי חברות הביטוח עושות ככל שביכולתם להביא תיקים עם עדויות לא אמינות שכאלה לבית המשפט, כאשר לצערי אין לשופטים את האומץ לקנוס את חברת הביטוח על השתלשלות מסוג זה, על שקרים לבנים של נציגי חברת הביטוח ועל העוגמת נפש שאותו אזרח קטן חווה בבית המשפט בפעם הראשונה בחייו.
האם מערכת בתי המשפט שלנו איבדה את כושר ההרתעה כלפי תאגידי הביטוח?? - אובדן כושר ההרתעה מקורו בבתי משפט מחוזיים ומעלה, שכבלו את ידי השופטים מלהטיל על חברות הביטוח פיצויים עונשיים, אז למה שחברות הביטוח לא יתישו את האזרח הקטן והשופטים בתביעות סרק אם הם יוצאים מהן ללא פגע.

משרדנו רשום במאגר בתי המשפט השלום והמחוזי כשמאי מומחה ברכב ורכוש.נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת,

חיים שריקי שמאי נזקי רכוש

 


                              הצטרפו אלינו בפייסבוק    פייסבוק      גוגל +

                 נסיעה טובה ובטוחה,

חיים שריקי שמאי רכב, שמאי רכוש - שמאים מומחים ומקצועים עם למעלה מ 41 שנות ניסיון - 054-6800905
                                                                                     שמאי נזקים - שמאי רכוש - שמאי רכב
 

כל האמור באתר זה אינו בא כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, האתר\המשרד אינו אחראי כלל לכל תוצאה או פעולה עקב שימוש במידע המופיע באתר חיים שריקי שמאות רכב ורכוש..

כל הזכויות שמורות 2003 © חיים שריקי שמאי נזקי רכוש

 

         
       
  חיים שריקי - שמאים לרכוש, מומחים ומקצועים עם למעלה מ 42 שנות מוניטין - 054-6800905  
   
   
     
  נסיעה טובה ובטוחה,
חברה שומרת שבת
היכנסו לאתרי הבית שלנו בכתובת  
 http://www.car-10.co.il    או  http://www.car-10.com
כל האמור באתר זה אינו בא כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, האתר\המשרד אינו אחראי כלל לכל תוצאה או פעולה עקב שימוש במידע המופיע באתר חיים שריקי שמאות רכב ורכוש..
 
 
    כל הזכויות שמורות 2003 © חיים שריקי שמאי רכוש    
חיים שריקי שמאי רכב שמאי רכוש מקצועי 054-6800905

לייבסיטי - בניית אתרים