תעלולי חברת הביטוח

סוד השמאי ותעלולי חברות הביטוח. 
איש לא יפרט בשיחת סלון איך הוא מרמה את המעסיק, והאישה.. תמיד תשמור על דיסקרטיות ולא תספר לאף אחד על מערכת האהבים שמתקיימת מחוץ לנישואים, אבל מעשיות על הונאות מגוונות של חברות הביטוח מתקבלות תמיד בברכה, אפילו בטפיחה על השכם.

סיפור על אדם שכביכול נפצע בתאונת רכב או דרכים , נזק בזדון , הראש כואב ומסתובב, הצוואר נתפס, חלקי כל הגוף כואבים הגעה למיון, ביקורים והזמנת מסמכים רפואיים מרופא משפחה בקופת חולים, כל אלו סיפורים חמים המטים אוזן קשבת בכל מפגש ו/או אירוע חברתי.

בחיטוט באינטרנט עולה כי הונאת ביטוח היא נורמה מקובלת בקרב 35% מהאוכלוסייה, סוג אוכלוסייה זה ואף יותר, חושבים ומפנטזים איך לתחמן את חברת הביטוח ויש כאלו שמצליחים וגוזרים קופונים.

לצערי, מי שנפגע מהמעשים הללו, אלו הם האזרחים התמימים אשר נאלצים לשלם פרמיות גבוהות תוך התמודדותם עם חברות הביטוח בחשדנות אשר הולכת וגוברת, זאת וכאשר יש מקרה ביטוח, פגיעה ברכב, בפגיעת גוף חלילה, נזק לדירה או לרכוש כל שהוא,.. נדלקת נורה אדומה בחברת ביטוח אשר שולחת למבוטח את שליחיה כדוגמת רופא, חוקר ביטוח, חוקר שריפות, שמאי רכוש , שמאי רכב, ובעלי מקצוע אחרים למבוטח במטרה לגלות את הקומבינה.

גם כאשר מדובר בתביעה אמיתית של מבוטח תמים, נופלים עליו נציגי חברת הביטוח, חוקרי ביטוח, שמאים ובעלי מקצוע רבים מטעם חברת ביטוח בכדי שאלו יצליחו למזער את הנזקים שנגרמו, אף כדי מציאת סיבה לדחיית התביעה.

מכאן יודגש מתפקידם של כל בעלי המקצוע מטעם חברת הביטוח הוא להכשיל את המבוטח, להערים עליו קשיים וכאן אני מרשה לעצמי לנדב לקוראים עצה חשובה, תמיד לומר את האמת, לא לשקר ולא לנסות להתייפייף ולהתחבר לאותו אדם שנשלח מחברת הביטוח משום ובשל העובדה כי במהלך השיחה עם נציגי הביטוח ו/או בעלי המקצוע האחרים לרבות החוקרים, עליכם לדעת כי השיחות בניכם מוקלטות ומתועדות בקפידה רבה על ידי אותם שליחים, כאשר בסופו של יום אותו שליח מתוגמל היטב ומקבל את שכרו מחברת הביטוח בשעה שהצליח להכשיל אתכם ולהפוך את הקערה על פיה.

במלחמות המבוטחים והאזרחים התמימים בבתי משפט, במשך כ 30 שנה ישב השופט יחיה ז"ל (לצערי נפטר השופט יחיא ביולי 2013) ודן בפסקי דין אנושיים תוך הירתמותו לצדק בכותלי בית המשפט.
למותר לציין כי השופט יחיא ז"ל נלחם את מלחמתם לצדק של אותם אזרחים תמימים ובעיקר מנקודת מבטו של האדם הפשוט.
בהזדמנות זו אני מאחל ומצפה כי יימצאו שופטים רבים אשר יקראו בעיון רב את פסקי הדין שנפסקו בזמנו של השופט יחיא ז"ל מול חברות הביטוח תוך המשך מלחמתם לצדק של האזרחים התמימים.

זה כלל לא חשוב כי לצערי ישנו מכשול חשוב שהשופטים ובעלי הדין חייבים לדעת. נכון להיום, חברות הביטוח והליסינג השתכללו ושדרגו את מחלקת התביעות תוך הגדלת כמות עורכי דין המתמחים בנושא דחיית תביעות ביטוח וממידעיים שקיבלתי נראה כי חברות הביטוח ביצעו רפורמה בנושא ובחרו בקפידה רבה את השמאים, עורכי דין ובעלי המקצוע משורה ראשונה במטרה לשמור על האינטרס הכלכלי של חברת הביטוח.

יחד עם זאת עולה עומדת בפנינו שאלה מטרידה, בעיית העומס הבלתי נסבל בבתי המשפט בישראל בשל העובדה כי חברות הביטוח נוהגים לדחות תביעות, נוצר עומס רב על בתי המשפט כאשר בסופו של יום אנו מוצאים כי חברות הביטוח הינם הגורמים העיקריים לעומס בבתי המשפט.
מדוע כבר כתבנו, אבל נבהיר ונוסיף כי תהליך הדיון בבית המשפט רק מתחיל אך בדרך כלל זה לא נגמר באותו יום.
נדיר מאוד למצוא פסק דין ביום הראשון של הדיון בבית המשפט, הסיבות העיקריות בדרך כלל הן בקשותיהם המוזרות של חברות הביטוח, לזמן עד.. - המשפט נדחה בכמה חודשים, ובדיון הבא יש המצאה חדשה של חברת הביטוח, בוא נזמין את השמאי או בעל מקצוע רלוונטי לבית המשפט, ושוב הדיון נדחה לכמה חודשים, וכל הלאה כאשר גם השופט תורם את חלקו כאשר הוא השופט ממנה מומחה מטעמו בכדי לבדוק את הסוגיה, והמשפט נדחה לעוד מספר חודשים.
בסופו של תהליך אנו רואים כי תביעה פשוטה לחלוטין מתמשכת זמן רב. וזו מטרתם של חברות הביטוח להתיש את המבוטח, במטרה ואם באחד הדיונים המבוטח לא יופיע למשפט – יינתן פסק דין לטובת חברת הביטוח.
כמה כואב, מערכת הצדק בישראל מוצאות עצמם טוחנות מים מבלי להרגיש, והגורם העיקרי שמייצר את חומר הגלם לבתי המשפט בישראל הינם בעיקר חברות ביטוח ובראשם הטייקונים בישראל שחיים על גבם של אזרחים תמימים.
משרדנו רשום במאגר בתי המשפט השלום והמחוזי כשמאי מומחה ברכב ורכוש. בברכה,
חיים שריקי - שמאי רכב ורכוש
עד מומחה בכיר לבית המשפט
054-6800905

להלן אתרי אינטרנט של חברת אומדן שמאים..

https://www.car-10.com     / https://www.car-10.co.il     https://www.haim-shamai.co.il / http://www.irgun-
shamahim.org.il   /   http://www.michlala.co.il   /   http://www.ad-m.co.ill /