שמאי רכוש, שמאות רכוש, שמאי
נזקי מים ורטיבות  |  תיעוד נזקי רכוש  |  שומת אופנועים  |  פרופיל שמאי רכוש  |  ייצוג חיצוני בבית המשפט לתביעות קטנות  |  ירידת ערך רכב  |  אלבום תמונות  |  אחריות לסלון / רכוש  |  מאמר נזקי פריצה  |  שאל שאלתך ?  |  

  לפרטים וייעוץ מקצועי :  
     
 
 
 
  תפריט ניווט:  
  הצטרפו לניוזלטר שלנו :  
     
   
 
 
 
  שפות האתר - Translation:
 
 
 
     
  בחירת שמאי רכב על פי חוק
Back
דף הבית >> פסקי דין שמאי לקריאה >> בחירת שמאי רכב על פי חוק
 
 

משולחנו של השמאי :

משולחנו של שמאי הרכוש

 

חוזר

 

      בחירת שמאי רכב על פי חוק ! 

במקרה של תאונה והרכב ניזוק  - בראש  ובראשונה  אנחנו פונים לסוכן הביטוח  שלנו  ו/או לחברת ביטוח ומדווחים על מקרה התאונה. מטבע הדברים, אנחנו לא רוצים כאבי ראש ומעדיפים לבצע מה שסוכן הביטוח ו/או חברת הביטוח אומרים ממליצים לנו לעשות כגון:   

1.  אנחנו נשלח אליך שמאי רכב או בחר שם של שמאי מרשימת השמאים שנציג בפניך.
2.  הבא את מכוניתך למוסך הסדר שם תקבל את כל השירותים לרבות שמאי שיעריך את הנזק ותקבל רכב חליפי.
הבא נראה אם זה בחינם? 
בעת יישום הסעיפים הנל קחו בחשבון כי יש אינטרס לחברת הביטוח ו/או לסוכן  לחסוך לחברת ביטוח כספים רבים, תוך שמירה על אינטרסיה עי השליח שאותו נגדיר במקרה זה השמאי מרשימת השמאים של חברת הביטוח לאור העובדה כי פרנסתו תלויה בחסדיהם של חברות הביטוח שדואגות לאותו שמאי לעבודה. מניסיונינו הרב, ביישום הנחיות שנרשמו מעלה אינכם מקבלים את המגיע לכם – נקודה !!!.
 
לידיעתכם, על פי בגצ השמאים מתאריך 15 באפריל 2001 סעיף 41 להלן ציטוט פסק דין שנקבע על ידי בגצ בו נכתב נכתב.. להלן קישור לתמצית החוק..  
התכלית העיקרית של חוק פיקוח היא הגנה על מבוטחים, תכלית זאת עלולה להיפגע במצב הקיים בו שומות רכב המשמשות בסיס לתשלום תגמולי ביטוח, נערכות על ידי שמאי בית המועסקים כעובדים של חברות הביטוח, זהו  ליקוי. - למפקחת על הביטוח נתונה סמכות מכוח חוק פיקוח לתקן את הליקוי, היא צריכה להפעיל סמכות זאת כדי לקבוע הסדר שיאזן כראוי בהתאם לתכלית  החוק. בין הצורך להגן על המבוטחים לבין  הזכות של חברת הביטוח להעסיק שמאי בית.
אי לכך אנו עושים צו מוחלט המחייב את המפקחת על הביטוח לקבוע הסדר כאמור בהתחשב בדברי בית המשפט בפסק דין זה.

אז מה עשו חברות הביטוח בעקבות פסק דין זה ?  פשוט מאוד !!
חייבו את כל שמאי הבית שלהם לפתוח תיקים במס הכנסה ובמעמ בכדי להיות עצמאיים תוך עריכת חוזים בינם (השמאים) לבין חברות הביטוח על שמירת סודיות והקפדה ליישום נהלי חברת הביטוח.

בעצם לא השתנה כלום - אותם שמאים נשארו לעבוד כשמאים של חברת הביטוח לאור העובדה כי שכר השמאים תלוי באופן עבודתם ובשיתוף פעולה מלא..
בקיצור חברים לאחר שקראתם והבנתם אנו ממליצים לשמור על זכויותיכם ולא לשמוע מה שאומרים ו/או מאיימים עליכם הנציגים של חברות הביטוח.
מינוי שמאי אוביקטיבי הינו שמאי שאינו מושפע מנהלים והנחיותיהם של חברות הביטוח, לרבות העובדה כי פרנסתו לא תלויה בחסדיהם של חברות הביטוח, לכן בכל מקרה מומלץ למנות שמאי (פרטי) אובייקטיבי לבחינת הנזק נשוא תביעה לרבות חישוב פיצוי אחוז ירידת ערך מסחרית לאחר מקרה ביטוח.
סיכום: 
מומלץ  למנות שמאי רכב אוביקטיבי בכדי לקבל חוות דעת מקצועית והוגנת ללא משוא פנים ו/או אימת חברות הביטוח.
פניה למשרדינו כמשרד שמאים עצמאי ובלתי תלוי , תהווה לך הגנה על האינטרסים שלך תוך הגינות וללא מורא תוך קבלת ייעוץ וליווי מקצועי אישי ומהימן.
 
 
 
     
     
 
 

         
       
  חיים שריקי - שמאים לרכוש, מומחים ומקצועים עם למעלה מ 42 שנות מוניטין - 054-6800905  
   
   
     
  נסיעה טובה ובטוחה,
חברה שומרת שבת
היכנסו לאתרי הבית שלנו בכתובת  
 http://www.car-10.co.il    או  http://www.car-10.com
כל האמור באתר זה אינו בא כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, האתר\המשרד אינו אחראי כלל לכל תוצאה או פעולה עקב שימוש במידע המופיע באתר חיים שריקי שמאות רכב ורכוש..
 
 
    כל הזכויות שמורות 2003 © חיים שריקי שמאי רכוש    
חיים שריקי שמאי רכב שמאי רכוש מקצועי 054-6800905

לייבסיטי - בניית אתרים