הערכת תכולה ורכוש

-    שמאי רכוש, שמאות רכוש

חיים שריקי הינו שמאי רכוש מומחה בעל ניסיון ומוניטין מעל 45 שנות ניסיון.

ראשית נגדיר מהו רכוש - רכוש הינו כל דבר בבעלות אדם או קבוצה שיש לו זכויות כבעליו של הרכוש. 

שמאי רכוש מתפקידו לעסוק בהערכת שווי של מיטלטלין, לדוגמא רכב מכל סוג שהוא, ריהוט, ובעיקר בהערכת נזקים אשר נגרמו כתוצאה משיטפון, הצפה, אש, אובדן ועוד..

שמאי רכוש  חייב להיות  בעל מקצוע מומחה בהערכת שווי רכוש למטרות רבות, לדוגמא: 

כאשר אנחנו  רוצים לבטח את הרכוש בבית, כאשר נגרם לנו נזק, הערכת שווי תכולה, עיזבונות, ונזקים שונים שנגרמו לנו מהשכן ו/או מצד ג' וכיוצא בזה.

למותר לציין כי נכון להיום ישנם שיטות רבות של שמאי רכוש אשר עורכים את חוות דעתם בפזיזות וללא התחשבות בערך שוק כזה או אחר, ולכן חובה על השמאי רכוש לשם דגש על תמונות רבות המגבשות את סוגי הרכוש למינהם, תוך תיעוד תוויות יצרן, דגם, סוג, שנה ועוד.


לאחר תיעוד הרכוש, מומלץ להציג בפני השמאי חשבוניות רכישה של הרכוש , שכן ברוב המקרים אין אנו שומרים החשבוניות רכישה שכן חייב השמאי להתאים את הרכוש לערך שוק כפריט חדש, משומש תוך הפחתת בלאי מתאים בהתאם למצבו.

תפקידו השני של שמאי רכוש הוא; להעריך נזקי מים שנגרמו מהצפה, ביוב ו/או ניקוז שגלש למתחם ביתו, נזקי שריפה לא עלינו, וכן נזקי רטיבות והצפה מהשכנים המתגוררים מעלינו או לצידנו.

מכאן נוסיף כי ; משרדו "השמאי" של חיים שריקי עוסק בין הייתר בהערכת נזקי פריצה, נזקי רטיבות , אחריות יצרן, אחריות ספק מוצרים מכל סוג שהוא, הערכת שווי מחשבים, מכונות , ציוד לתעשי ה, מלאי חברות , חנויות וספקים לרבות הערכת שווי ונזקים לכל סוגי הרכוש והציוד למינהם.

חובה על  שמאי רכוש  להתמחות  היטב בציוד וברכוש  טרם  ביצוע  חוות  דעתו  שכן בסופו  של תהליך  מומלץ  לקבל  חוות דעת משפטית חתומה בהצהרה על ידי השמאי כדין עדות בבית המשפט במידת הצורך.
 
לסיכום;  

חיים  שריקי  שמאי רכוש ורכב הינו מומחה רשום במאגר בתי המשפט השלום והמחוזי, לרבות הפקת חוות דעת ואומדנים לבתי המשפט לענייני משפחה במקרה של חילוקי דעות בין הנושים וחלוקת רכוש תוך הפקת חוות דעת משפטית אשר מגבשת את אומדן שווי רכוש משותף. 

מכאן נוסיף כי נכון להיום חיים שריקי משמש בתפקיד יושב ראש ארגון שמאי רכוש בישראל , תוך ניהול מכללת השמאים רמת גן , בה אנחנו מסמיכים שמאי רכוש, סוקר סיכונים ועד מומחה לבית משפט.
 

תמצית עבודות שמאי רכוש בטיפול משרדנו


ֿ


               

בברכה,
חיים שריקי - שמאי רכב ורכוש
עד מומחה בכיר לבית המשפט
054-6800905


להלן אתרי אינטרנט של חברת אומדן שמאים..

https://www.car-10.com / https://www.car-10.co.il https://www.haim-shamai.co.il / http://www.irgun-
shamahim.org.il  / http://www.michlala.co.il / http://www.ad-m.co.il /