שמאי רכוש, שמאות רכוש, שמאי
נזקי מים ורטיבות  |  תיעוד נזקי רכוש  |  שומת אופנועים  |  פרופיל שמאי רכוש  |  ייצוג חיצוני בבית המשפט לתביעות קטנות  |  ירידת ערך רכב  |  אלבום תמונות  |  אחריות לסלון / רכוש  |  מאמר נזקי פריצה  |  שאל שאלתך ?  |  

  לפרטים וייעוץ מקצועי :  
     
 
 
 
  תפריט ניווט:  
  הצטרפו לניוזלטר שלנו :  
     
   
 
 
 
  שפות האתר - Translation:
 
 
 
     
  מוסכי הסדר
Back
דף הבית >> פסקי דין שמאי לקריאה >> מוסכי הסדר
 
 

תעלולי חברת הביטוח ומוסכי ההסדר מטעמם
     לא מתקנים ליקויים בטיחותיים


באחד הימים, ניזוקה מכונית הפיג'ו שלו בתאונת דרכים. המכונית הייתה מבוטחת בביטוח מקיף בחברת הביטוח הראל.

אתה יכול לתקן את המכונית בכל מוסך שאתה בוטח בו, הודיעו מסלקי התביעות בהראל לכרייף, אבל כדאי לך להכניס אותה ל מוסך הסדר שלנו. שם תיהנה משורה של הטבות: שטיפת המכונית עלינו, התשלום למוסך ולשמאי עלינו, הנחה בתשלום השתתפות עצמית ועוד. -  אבל, הקשה כרייף, אפשר לסמוך על המוסך שלכם ?  -  ועוד איך, השיבו מסלקי התביעות, סמוך עלינו, תקבל שירות מקצועי ואמין, עם אחריות לשנה על התיקונים. כרייף לא עמד בפיתוי. הוא הכניס את המכונית למוסך יהודה בטבריה. אולם מהר מאוד הבין שצדק מי שאמר כי אין ארוחות חינם.
.
כחודש לאחר שהמכונית יצאה מהמוסך, בנסיעתו הראשונה אל מחוץ לטבריה, הרגיש כרייף חוסר יציבות במהירויות גבוהות. כמו כן הבחין, כי דלת ומושב הנוסע לא תוקנו, למרות שנפגעו מפתיחת כרית האוויר בעת התאונה. הוא פנה למוסך פיג'ו בטבריה. בנסיעת מבחן עם בעל המוסך, נאמר לו כי המכונית אינה בטיחותית לנסיעה. כרייף פנה להראל, אולם מסלקי התביעות דחו אותו על הסף. כרייף לא לקח סיכונים. הוא פנה למוסך הגליל, ביצע שם על חשבונו את התיקונים שנדרשו כדי להפוך את הנסיעה לבטיחותית והגיש תביעה נגד הראל בבית משפט השלום בטבריה. - מדוע אינכם משלמים לו עבור התיקונים, שאלה השופטת אילונה אריאלי את נציגי הראל, הרי מדובר בעניין בטיחותי.
.
מדובר במבוטח רמאי, שהפר את חוזה הביטוח, השיבו נציגי הראל. אחד שעושה דין לעצמו. במקום להחזיר את המכונית למוסך ההסדר המקצועי והאמין שלנו, הוא הלך ותיקן אותה בסכומים מופרזים ומנופחים במוסך פרטי. על הדרך הוא הוסיף נזקים שלא נגרמו כלל וכלל בתאונה.
השופטת אריאלי לא התקשתה לקבוע כי הצדק עם כרייף.
לאחר שגילה את חוסר היציבות בנסיעה, הביא כרייף את המכונית לשמאי של הראל וזה בדק את המכונית ורשם בדו"ח שלו כי אכן יש חופש בחיבור תפוח ההגה וחופשים גם במשולשים הקדמיים.
 .
מדוע אם כן השמאי והראל לא אישרו את תיקון חוסר היציבות? סתם כך, בעלמא ובלי כל נימוק, קובעת השופטת, למרות שהמכונית לא עברה כל פגיעה או תאונה מאז שתוקנה במוסך ההסדר.
 .
למסקנה דומה הגיעה השופטת אריאלי, בנוגע לנזק לדלת ולמושב הנוסע. אין חולק, מזכירה השופטת, כי בתאונה המכונית נפגעה בחלקה הימני וכתוצאה מכך נפתחה כרית האוויר הממוקמת בדופן הימנית של מושב הנוסע. גם כאן, השמאי מטעם הראל רשם כי "לרכב נזק נוסף לריפוד דלת קדמית ימין". יחד עם זאת, שוב ללא כל נימוק והסבר, השמאי והראל לא אישרו את התיקון.
 .
אבל המבוטח עשה דין לעצמו ולא הקטין נזקים כאשר ברוב חוצפתו ביצע את התיקונים הנוספים במוסך פרטי ולא במוסך הסדר, התעקשו נציגי הראל.
 .
השופטת דחתה טענה זו מכל וכל. למרות שהשמאי שלכם אישר את קיום הנזקים, קבעה השופטת, סירבתם לאשר למבוטח לתקן את הנזקים הנוספים ולפצותו על כך. על כן, אין לבוא בטרוניה אל המבוטח על כך שתיקן באופן פרטי את הליקויים הבטיחותיים שנמצאו במכונית.
 .
בסופו של דיון, פסקה השופטת לטובת המבוטח. אולם שוב, שיטת מצליח הוכיחה את עצמה. - ההתדיינות העקרה התישה את המבוטח, עלתה לו בהתרוצצות, הרבה עגמת נפש ומתחים.
 .
ולהראל, כמה עלה הניסיון להתיש את המבוטח? בכלום. היא שילמה את מה שהייתה חייבת לשלם מלכתחילה בתוספת הוצאות משפט זעומות של 3,750 שקל.
 .
הוכח שוב שלמערכת המשפט אין כל כוח הרתעתי. אפילו לא כלפי גופים המסכנים בהתנהלותם את חיינו.
 
שימו לב: הראל אפילו לא התביישה כי תיחשף במשפט העובדה שבמוסך ההסדר שלה לא מתקנים ליקויים בטיחותיים.
 
למרבה הצער, אין ספק שההתנהלות השערורייתית סביב מוסכי ההסדר תימשך. פחד אלוהים כמה מכוניות עם פוטנציאל של הרס נעות בכבישי הארץ.
 
באדיבות משרד עורכי דין חיים קליר ושות' http://www.kalir.co.il   

 
נסיעה טובה ובטוחה:

חיים שריקי שמאי רכוש. - 054-6800905

 
 
     
     
 
 

         
       
  חיים שריקי - שמאים לרכוש, מומחים ומקצועים עם למעלה מ 42 שנות מוניטין - 054-6800905  
   
   
     
  נסיעה טובה ובטוחה,
חברה שומרת שבת
היכנסו לאתרי הבית שלנו בכתובת  
 http://www.car-10.co.il    או  http://www.car-10.com
כל האמור באתר זה אינו בא כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, האתר\המשרד אינו אחראי כלל לכל תוצאה או פעולה עקב שימוש במידע המופיע באתר חיים שריקי שמאות רכב ורכוש..
 
 
    כל הזכויות שמורות 2003 © חיים שריקי שמאי רכוש    
חיים שריקי שמאי רכב שמאי רכוש מקצועי 054-6800905

לייבסיטי - בניית אתרים